Tallenna

Tallenna

 

Juniori 2 vak    
20 paria    
20 Dmitri Borovski - Mari Liis Seppago Tanssiklubi Master Helsinki
21 Eemeli Tusa - Nita Ronkainen TanssiDans  Kirkkonummi
22 Eero Laine - Saimi Suomela DC Diamond Turku
23 Eetu Lämsä - Emilia Prykäri  DSC  Oulu
24 Elias Pitkänen - Kaisa Alitalo Lá Team Lieto
25 Henrik Saastamoinen - Pinja Saarinen Lá Team Lieto
26 Iivo Töysä - Ester Pentikäinen J&V Kuopio
27 Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall Kotkan Hyrrät Kotka
28 Johannes Jänkälä - Moona Maria Kinnunen Aida Keminmaa
29 Juho Lipsonen - Emilia Lahti  Cavalier Järvenpää
30 Leevi Isotalo - Ksenia Shaykhulina Tanssiklubi Master Helsinki
31 Leo Österås - Sandra Lankila DC Diamond Turku
32 Martti Taipalinen - Kristiina Kokkarinen Tanssi-Savo  Kuopio
33 Matias Revo - Peppi Laihia Bolero Turku
34 Olli Lipsonen - Elmalyn Väisänen Cavalier Järvenpää
35 Otto Ståhlberg - Saara Ståhlberg Fregolina Kaarina 
36 Pyry Nissinen - Riina Hintsala Tepika Jyväskylä
37 Tino Saarinen - Janika Santala   Dansseor Rauma 
38 Topi Kauppi - Linda Pukari Bolero Turku
39 Vilho Eriksson - Elisa Korjus HaveStep Hamina
       
Juniori 2 lat    
19 paria    
20 Dmitri Borovski - Mari Liis Seppago Tanssiklubi Master Helsinki
21 Eemeli Tusa - Nita Ronkainen TanssiDans  Kirkkonummi
22 Eero Laine - Saimi Suomela DC Diamond Turku
23 Eetu Lämsä - Emilia Prykäri  DSC  Oulu
24 Elias Pitkänen - Kaisa Alitalo Lá Team Lieto
25 Henrik Saastamoinen - Pinja Saarinen Lá Team Lieto
26 Iivo Töysä - Ester Pentikäinen J&V Kuopio
27 Jaakko Kemppainen - Silja Jernvall Kotkan Hyrrät Kotka
28 Johannes Jänkälä - Moona Maria Kinnunen Aida Keminmaa
29 Juho Lipsonen - Emilia Lahti  Cavalier Järvenpää
30 Leevi Isotalo - Ksenia Shaykhulina Tanssiklubi Master Helsinki
31 Leo Österås - Sandra Lankila DC Diamond Turku
32 Martti Taipalinen - Kristiina Kokkarinen Tanssi-Savo  Kuopio
33 Matias Revo - Peppi Laihia Bolero Turku
34 Olli Lipsonen - Elmalyn Väisänen Cavalier Järvenpää
35 Otto Ståhlberg - Saara Ståhlberg Fregolina Kaarina 
37 Tino Saarinen - Janika Santala   Dansseor Rauma
38 Topi Kauppi - Linda Pukari Bolero Turku
39 Vilho Eriksson - Elisa Korjus HaveStep Hamina
       
Nuoriso vak    
25 paria    
45 Aleksi Lehtonen - Sofia Nikkanen Swivel Salo
46 Anton Martti - Nea Pukari Bolero Turku
47 Antti Kapanen - Jenna Ukkonen Tepika Jyväskylä
48 Atte Kuosa - Venla Kokkinen  Cavalier Järvenpää
49 Benjamin Martti - Reetta Antila Bolero Turku
50 Eelis Mikkonen - Julia Pyrrö Tanssi-Savo Kuopio
51 Eetu Toivainen - Ada Varstala Tepika Jyväskylä
52 Eevertti Övermark - Milja Vainikka Botafogo Seinäjoki 
53 Elias Rantamäki  - Tilda-Maria Salonen Lá Team Lieto
54 Iiro Valto - Säde Uusi-Pietilä Dansseor Rauma
55 Jaakko Saaristo - Saga Granlund Step Tampere
56 Jere Hakalahti - Veera Korpinen Star Helsinki
57 Joakim Nyberg - Milla Partonen Cavalier Järvenpää
58 Joel Laihia - Jatta Laihia Lá Team Lieto
59 Joona Puhakka - Sara Puhakka Bolero Turku
60 Lauri Hemmilä - Senja Sievänen Blue&White Helsinki
61 Lauri Köykkä - Emilia Isomaa Aida Keminmaa
62 Lauri Linnaranta - Ella Hagman Tepika Jyväskylä
64 Otto Hanski - Iida Johansson Fregolina Kaarina 
65 Samuli Perämaa - Anne Haataja J&V Kuopio
66 Scott Gold - Ellen Gold Blue&White Helsinki
67 Valtteri Viitasalo - Nora Lindström DC Diamond Turku
68 Verneri Hietanen - Eveliina Mäkelä Lá Team Lieto
69 Werner Broström - Anni Bovellan DSC  Oulu
76 Santeri Korjus - Emmi Nylund Kotkan Hyrrät Kotka
       
Nuoriso lat    
28 paria    
45 Aleksi Lehtonen - Sofia Nikkanen Swivel Salo
46 Anton Martti - Nea Pukari Bolero Turku
47 Antti Kapanen - Jenna Ukkonen Tepika Jyväskylä
48 Atte Kuosa - Venla Kokkinen  Cavalier Järvenpää
49 Benjamin Martti - Reetta Antila Bolero Turku
50 Eelis Mikkonen - Julia Pyrrö Tanssi-Savo Kuopio
51 Eetu Toivainen - Ada Varstala Tepika Jyväskylä
53 Elias Rantamäki  - Tilda-Maria Salonen Lá Team Lieto
54 Iiro Valto - Säde Uusi-Pietilä Dansseor Rauma
57 Joakim Nyberg - Milla Partonen Cavalier Järvenpää
58 Joel Laihia - Jatta Laihia Lá Team Lieto
59 Joona Puhakka - Sara Puhakka Bolero Turku
60 Lauri Hemmilä - Senja Sievänen Blue&White Helsinki
61 Lauri Köykkä - Emilia Isomaa Aida Keminmaa
62 Lauri Linnaranta - Ella Hagman Tepika Jyväskylä
63 Márk Simon - Luna Lavonen Freedance Tampere
64 Otto Hanski - Iida Johansson Fregolina Kaarina
65 Samuli Perämaa - Anne Haataja J&V Kuopio
66 Scott Gold - Ellen Gold Blue&White Helsinki
67 Valtteri Viitasalo - Nora Lindström DC Diamond Turku
69 Werner Broström - Anni Bovellan DSC  Oulu
70 Daniel Ioutsi - Alisa Alexandrova Tanssiklubi Master  Helsinki
71 Elias Husgafvel - Alessandra Kuutchin Pivotkerho Hämeenlinna
72 Leo Pusa - Inka Hakomäki TanssiDans Kirkkonummi
73 Matti Närhi - Tiia Aalto  Blue&White Helsinki
74 Ossi Turunen - Susanna Savolainen J&V Kuopio
75 Robin Högdal - Cecilia Kronberg Tellus Porvoo
76 Santeri Korjus - Emmi Nylund Kotkan Hyrrät Kotka
       
Champion vak    
22 paria    
82 Aleksi Volanen - Pauliina Markkula Blue&White Helsinki
83 Anssi Heikkilä - Jenni Koskinen HaveStep Hamina
85 Antti Angerla - Elisa Tenhunen Star Helsinki
86 Antton Schukov - Pauliina Sääksi Cavalier Järvenpää
87 Arto Pajunen - Janina Peräsalo Step Tampere
88 Emil Hallberg - Mona Pietilä TanssiDans Kirkkonummi
89 Henrik Nordman - Jaana Nordman Mikkelin Urheilutanssijat Mikkeli
90 Ilari Lehtonen - Jasmin Pocknell Step Tampere
91 Ilari Ratamo - Henna-Riikka Nurmi Swivel Salo
       
93 Janne Solanpää - Siiri Rauhamäki Step Tampere
94 Jarl-Johan Héde - Emma Vikman HaveStep Hamina
95 Johannes Saaristo - Roosa Ståhlberg Step Tampere
96 Joni Ihanus - Kathrine Barck Tepika Jyväskylä
97 Karri Rinne - Esteri Talvio TanssiDans Kirkkonummi
98 Matti Kaksonen - Silja Rantala   Vakita Vantaa 
99 Mikko Nieminen - Heli Hurme Spiral Tampere
100 Olli Saarikivi - Anna Äimälä Vakita Vantaa 
101 Oskari Jokinen - Juulia Tuominen Swivel Salo
102 Perttu Saarinen - Marika Järvelä Tepika Jyväskylä
103 Roope Antila - Henni Syväoja Step Tampere
104 Samu Korhonen - Seera Furu Star Helsinki
112 Anton Kurttila - Nina Anderson Vakita Vantaa

 

Champion lat

   
19 paria    
82 Aleksi Volanen - Pauliina Markkula Blue&White Helsinki
85 Antti Angerla - Elisa Tenhunen Star Helsinki
86 Antton Schukov - Pauliina Sääksi Cavalier Järvenpää
88 Emil Hallberg - Mona Pietilä TanssiDans Kirkkonummi
89 Henrik Nordman - Jaana Nordman Mikkelin Urheilutanssijat Mikkeli
91 Ilari Ratamo - Henna-Riikka Nurmi Swivel Salo
96 Joni Ihanus - Kathrine Barck Tepika Jyväskylä
98 Matti Kaksonen - Silja Rantala   Vakita Vantaa 
99 Mikko Nieminen - Heli Hurme Spiral Tampere
100 Olli Saarikivi - Anna Äimälä Vakita Vantaa 
101 Oskari Jokinen - Juulia Tuominen Swivel Salo
104 Samu Korhonen - Seera Furu Star Helsinki
105 Anttoni Kananen - Tiia Elg Cavalier Järvenpää
106 Dimitri Nyman - Laura Vihanne Vakita Vantaa 
107 Dumitru Cernei - Oona Oinas Tepika Jyväskylä
108 Juho Taskinen - Pinja Koskela Tanssi-Savo Kuopio
109 Markus Ranta - Alisa Heino Swivel Salo
110 Mikko Matikka - Kerttu Sakki Spiral Tampere
111 Tommi Räty - Merle Sternhof Lockstep Lohja
       
Seniori 1 vak    
36 paria    
117 Ari Heinonen - Aino Salo Pivotkerho Hämeenlinna
118 Ari Hinttu - Marika Boström  Rolling  Vaasa
119 Esa Id - Katariina Lassila-Id Parketti Hyvinkää
120 Heikki Koponen - Tiina Peltola  Cavalier Järvenpää
121 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka Tanssiurheilijat Lappeenranta
122 Jan-Erik Juopperi - Heli Heikkilä Star Helsinki
123 Janne Salminen - Jenni Salminen Oikea Rytmi Pori
124 Jarmo Holopainen - Liisa Holopainen Vakita Vantaa
125 Jorma Aitamurto - Raila Aitamurto Parketti Hyvinkää
126 Jouko Leppälä - Heljä Leppälä Step Tampere
127 Juha Laiho - Heidi Laiho Bolero Turku
129 Juha Rautio - Päivi Rautio Step Tampere
130 Juho Linna - Anu Purttu Spiral Tampere
131 Jukka Hyvärinen - Veronica Elmet Star Helsinki
133 Jurka Rahikkala - Linn Österås Bolero Turku
134 Jussi Kemppi - Hannele Huovinen   Vakita Vantaa
135 Kalle Koski - Marjo Koski Oikea Rytmi Pori
136 Kari Aro - Eveliina Aro  Tepika Jyväskylä
138 Keijo Vierimaa - Seija Vierimaa  Step Tampere
139 Matti Pulllinen - Vilja Hahto Bolero Turku
140 Olli-Pekka Vanhala - Tiina Tarvonen Mikkelin Urheilutanssijat Mikkeli
141 Pekka Salmi - Nina Jokinen Cavalier Järvenpää
142 Pekka Södö - Anu Haataja DSC Oulu
143 Pentti Ikonen - Tarja Ikonen Vakita Vantaa
144 Reino Luoto - Tanja Luoto Lockstep Lohja
145 Sampsa Lindberg - Katja Lindberg Nick's Lahti
146 Sauli Kurjessuo - Pirjo Kurjessuo Bolero Turku
147 Seppo Niemi - Maria Christensen Step Tampere
148 Tapio Luttinen - Tarja Luttinen Nick's Lahti
149 Teemu Virtala - Mira Virtala Vakita Vantaa
       
151 Tero Sisto - Kati Järvelä Step Tampere
152 Timo Savolainen - Liisa Seppo Riihimäen Tanssiklubi  Riihimäki
153 Timo Sojola - Pirjo Sojola  Star Helsinki
154 Tommi Rainola - Sirpa Kovaniemi DSC Oulu
155 Vesa Karhunen - Ritva Karhunen Rolling Vaasa 
156 Vesa Purho - Pirjo Niskala Volta Helsinki
       
Seniori 1 lat    
34 paria    
118 Ari Hinttu - Marika Boström   Rolling  Vaasa
119 Esa Id - Katariina Lassila-Id Parketti Hyvinkää
120 Heikki Koponen - Tiina Peltola  Cavalier Järvenpää
121 Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka Tanssiurheilijat Lappeenranta
123 Janne Salminen - Jenni Salminen Oikea Rytmi Pori
139 Matti Pulllinen - Vilja Hahto Bolero Turku
141 Pekka Salmi - Nina Jokinen Cavalier Järvenpää
142 Pekka Södö - Anu Haataja DSC Oulu
143 Pentti Ikonen - Tarja Ikonen Vakita Vantaa
144 Reino Luoto - Tanja Luoto Lockstep Lohja
145 Sampsa Lindberg - Katja Lindberg Nick's Lahti
146 Sauli Kurjessuo - Pirjo Kurjessuo Bolero Turku
148 Tapio Luttinen - Tarja Luttinen Nick's Lahti
149 Teemu Virtala - Mira Virtala Vakita Vantaa 
150 Tero Liljamo - Satu Kauppila TanssiDans Kirkkonmmi
154 Tommi Rainola - Sirpa Kovaniemi DSC Oulu
155 Vesa Karhunen - Ritva Karhunen Rolling  Vaasa
156 Vesa Purho - Pirjo Niskala Volta Helsinki
157 Ari Tommola - Sanna-Maria Takala Blue&White Helsinki
158 Bertrand Matthelie - Ann-Sofie Matthelie Blue&White Helsinki
159 Jani Kallio - Satu Vuorjoki Bolero Turku
160 Jari Sermiö - Kirsi Uskali Star Helsinki
161 Jarmo Kouhia - Marjatta Kouhia Parketti Hyvinkää
162 Jarmo Valo - Heidi Valo Step Tampere
163 Juha Poutiainen - Heli Poutiainen Pivotkerho Hämeenlinna
164 Kari Leminen - Maarit Vappula  Cavalier Järvenpää
165 Kari Mustonen - Anne Petäjä Cavalier Järvenpää
166 Markus Seppänen - Terhi Karjalainen New Stars of Kajaani  Kajaani
167 Mika Heikkinen - Anne Rouhelo Bolero Turku
168 Mikko Kemppe - Liz Lira Tanssiklubi Master Helsinki
169 Mikko Mättö - Anna Jouppila-Mättö  J&V Kuopio
170 Petri Järvinen - Ulla Järvinen Star Helsinki
171 Teuvo Laine - Raija Laine Vakita Vantaa 
172 Timo Lindfors - Ekaterina Krutovskaya-Kauppinen Tanssiklubi Master Helsinki

 

Pääsyliput >

Tietoa kilpailijoille >

Majoitustarjoukset Vantaan hotelleihin >

Kilpailukutsu >

Aikataulu >

Osallistujat >

Tulokset >

 

 

Aktia Pankki

Vakitan yhteistyökumppani Aktia Pankki lupaa pankkipalveluita, joiden takia ei tarvitse viettää unettomia öitä. Lue lisää Aktia Pankin asuntolainasta.

 

Share

Vakitan tanssisalilla vapaaharjoitteluvuoroja joka päivä!

 

Katso salivuorot >
Hinnat ja ohjeet treenaajille >

 

10-tanssipräkä salilla joka tiistai
kello 19.30 - 21.00
Tervetuloa treenaamaan!

 

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna