Osallistujat ja aikataulu

Aikataulu

Kilpailupäivä alkaa karsinnoilla klo 9.40. Semifinaalit ja finaalit alkavat klo 17.00.

Katso tarkka aikataulu Tanssiurheiluliiton sivuilta >

 

Osallistujat

Päivitetty 16.2.2017

Juniori 2  15 paria  
Robin Hansson - Nea Korkeamäki Blue&White Helsinki
Matias Revo - Peppi Laihia Bolero Turku
Markus Kinnunen - Saana Pellinen Botafogo Seinäjoki 
Miko Luttinen - Hanna Pörsti DanceLine Tampere
Markus Turner - Karina Styazhkina TanssiDans Kirkkonummi
Victor Westerlund - Emilia Benford TanssiDans Kirkkonummi
Lassi Kokkonen - Saaga Bruun Tanssiseura J&V Kuopio
Urho Salo - Inkeri Salo Tanssiseura J&V Kuopio
Kalle Valasma - Ronja Patronen Telemark Team Oulu
Matti Laine - Maija Näpänkangas Telemark Team Oulu
Leevi Leskisenoja - Nelli Pulkkinen Tepika Jyväskylä
Aleksi Lauri Savolainen - Anastasia Huopalainen TKMaster Helsinki
Eerik Jaakkonen - Laura Galashenkova TKMaster Helsinki
Niko Oreshkin - Emilia Shchurova TKMaster Helsinki
Mikael Hagelstam - Hannah Kurm TKMaster Helsinki
     
     
Nuoriso  31 paria  
Johannes Jänkälä - Ann Marie Lepik Aida Keminmaa
Anton Hård - Ina Korkeamäki Blue&White Helsinki
Ilari Pirilä - Tuulia Koskinen Bolero Turku
Julius Toivanen -  Meeri Santti Bolero Turku
Otto Ståhlberg - Saara Ståhlberg Bolero Turku
Juho Lipsonen - Emilia Lahti Cavalier Järvenpää
Roope Heikkilä - Jutta Rautio DanceLine Tampere 
Tino Saarinen - Janika Santala Dansseor Rauma
Daniel Vahedi - Jade Ilomäki DC Diamond Turku
Eero Laine - Saimi Suomela DC Diamond Turku
Leo Österås - Sandra Lankila DC Diamond Turku
Topi Kauppi - Mira Ruohonen DC Diamond Turku
Eetu Lämsä - Emilia Prykäri DSC Oulu Oulu
Niko Leinonen - Peppi Kodis DSC Oulu Oulu
Samuli Perämaa - Anne Haataja DSC Oulu Oulu
Elias Pitkänen - Kaisa Alitalo Lá Team Lieto
Henrik Saastamoinen - Iida Johansson Lá Team Lieto
Santeri Tättäläinen - Jatta Laihia Lá Team Lieto
Aaro Lähteenmäki - Henrika Kervinen  Step Tampere 
Vladislav Ilyushenov - Saga Granlund Step Tampere 
Pavel Viitasalo - Vera Ruokonen Swivel Salo
Toivo Markozov - Inka Lehtonen Swivel Salo
Benjamin Westerlund - Vilma Oja TanssiDans Kirkkonummi
Eemeli Tusa - Michalina Szabelska TanssiDans Kirkkonummi
Olli Seppänen - Roosa Bruun Tanssiseura J&V Kuopio
Eetu Tauriainen - Emma Näpänkangas Telemark Team Oulu
Konsta Nevala - Juulia Lind Telemark Team Oulu
Samu Karppinen - Jenna Silvonen Telemark Team Oulu
Antti Kapanen - Ada Varstala Tepika Jyväskylä
Matias Maula - Anna Presnukhina TKMaster Helsinki
     
     
Yleinen  37 paria  
Samu Anttila - Julia Höynälä Aida Keminmaa
Anton Martti - Säde Uusi-Pietilä Bolero Turku
Benjamin Martti - Reetta Antila Bolero Turku
Joona Puhakka - Sara Puhakka Bolero Turku
Juuso Lehtilä - Eliisa Saarela Bolero Turku
Samuli Sillsten - Satu Sillsten Bolero Turku
Valtteri Palin - Eevi Aalto Bolero Turku
Väinö Saarinen - Matleena Terho Bolero Turku
Eevertti Övermark - Milja Vainikka Botafogo Seinäjoki
Marius Toperczer-Muresan - Claudia Ketonen Dance World Helsinki
Aleksi Kiho - Ella Nääjärvi DanceLine Tampere
Aleksi Annola - Emma Vikman Have Step Hamina
Verneri Hietanen - Eveliina Mäkelä Lá Team Lieto
Benjamin Lindström - Ave-Liina Tennokese Lumets Helsinki
Jacopo Casotto - Jenni Heikkilä Lumets Helsinki
Antti Angerla - Elisa Tenhunen Quickstep Vihti
Jarno Vaajoki - Aini Minkkinen  Quickstep Vihti
Jani Neulaniemi - Saara Sokura Rolling Vaasa
Mikko Nieminen - Heli Hurme Spiral Tampere
Arto Pajunen - Aleksandra Skorodskaya Step Tampere
Ilari Lehtonen - Jaana Jokiranta Step Tampere
Janne Solanpää - Siiri Rauhamäki Step Tampere
Oskari Jokinen - Juulia Tuominen Swivel Salo
Tuomas Koskinen - Jenni Ratamo Swivel Salo
Christoffer Neubert - Venla Kokkinen TanssiDans Kirkkonummi
Emil Hallberg - Mona Pietilä TanssiDans Kirkkonummi
Jarl-Johan Héde - Saana Syrjämäki TanssiDans Kirkkonummi
Roope Antila - Henni Syväoja TanssiDans Kirkkonummi
Roope Saarinen - Julia Johansson TanssiDans Kirkkonummi
Antti Aho - Pinja Uitto Telemark Team Oulu
Antti Raasakka - Erika Käkelä Telemark Team Oulu
Tommi Pääkkö - Marianne Pirttimäki Telemark Team Oulu
Joni Ihanus - Kathrine Barck Tepika Jyväskylä
Anton Kurttila - Nina Anderson TKMaster Helsinki
Giulio Petrilli - Riikka Koponen  TKMaster Helsinki
Roope-Taneli Salo - Lotta Malmi   Vaasan Viuhka Vaasa
Matti Kaksonen - Silja Rantala Vakita Vantaa
     
Seniori 1  55 paria  
Sami Lund - Mirelle Lund Blue&White Helsinki
Jari Salo - Kristiina Salo Bolero Turku
Juha Laiho - Heidi Laiho Bolero Turku
Matti Pullinen - Vilja Hahto Bolero Turku
Sauli Kurjessuo - Pirjo Kurjessuo Bolero Turku
Reino Luoto - Tanja Luoto Buumi Helsinki
Aleksi Anttinen - Katriina Anttinen Cavalier Järvenpää
Pasi Jalonen - Leena Jalonen Cavalier Järvenpää
Pekka Salmi - Nina Jokinen Cavalier Järvenpää
Teijo Suominen - Hilkka Keihä-Suominen Dansseor Rauma
Esa Id - Katariina Lassila-Id DSC Oulu Oulu
Markku Ylitalo - Suvi Lukkari DSC Oulu Oulu
Pekka Södö - Anu Haataja DSC Oulu Oulu
Tommi Rainola - Sirpa Kovaniemi DSC Oulu Oulu
Risto Lindroos - Anne-Mari Lindroos Have Step Hamina
Ismo Isaksson - Tarja Leskinen Impetus Imatra
Henry Hatakka - Terhi Virkki-Hatakka Lappeenrannan Tu. Lappeenranta
Matti Sorvoja - Raili Altmets Lockstep Lohja
Ilkka Ruutu - Sari Ruutu Lumets Helsinki
Jari Redsven - Anne Redsven Lumets Helsinki
Sampsa Lindberg - Katja Lindberg Nick's  Dance Sport Lahti
Tapio Luttinen - Tarja Luttinen Nick's Dance Sport Lahti
Janne Salminen - Jenni Salminen Oikea Rytmi Pori
Kalle Koski - Marjo Koski Oikea Rytmi Pori
Marko Lampisuo - Tuuli Penttinen-Lampisuo Oikea Rytmi Pori
Juha Viemerö - Elina Viemerö Quickstep Vihti
Daniel Uusitalo - Satu Rantamäki Riihimäen tanssiklubi Riihimäki
Ari Hinttu - Marika Boström Rolling  Vaasa
Sami Huhtakallio - Tuija Peltoharju Rolling  Vaasa
Vesa Karhunen - Ritva Karhunen Rolling  Vaasa
Juho Linna - Anu Purttu Spiral Tampere
Marko Lassila - Tiina Lassila Spiral Tampere
Mikael Lepänluoma - Jaana Lepänluoma Star Helsinki
Petrus Laitinmäki - Outi Karonen Star Helsinki
Tero Liljamo - Eva-Maria Forsström Star Helsinki
Timo Sojola - Pirjo Sojola Star Helsinki
Joni Armio - Marianne Mäkelä Step Tampere
Jouko Leppälä - Heljä Leppälä Step Tampere
Juha Rautio - Päivi Rautio Step Tampere
Keijo Vierimaa - Seija Vierimaa Step Tampere
Seppo Niemi - Maria Christensen Step Tampere
Tero Sisto - Kati Järvelä Step Tampere
Toni Rauvanto - Irina Rauvanto TanssiDans Kirkkonummi
Timo Urhonen - Heli Kaskela Telemark Team  Oulu
Saku Väätänen - Katja Väätänen Tellus Porvoo
Jari Kanervo - Tarja Karjula Tepika Jyväskylä
Kari Aro - Eveliina Aro Tepika Jyväskylä
Tero Linjama - Riikka Jakonen Tepika Jyväskylä
Rami Merisaari - Katja Malmi-Merisaari Vaasan Viuhka Vaasa
Hannu Kolehmainen - Pirjo Kaskisola Vakita Vantaa
Jarmo Holopainen - Liisa Holopainen Vakita Vantaa
Jukka Hyvärinen - Tiina Peltola Vakita Vantaa
Timo Savolainen - Kaarina Koivuaho Vakita Vantaa
Ville Häyrynen - Sanna Kakko Vakita Vantaa
Pasi Rautio - Minttu Pajunen Volta Helsinki

 

Yhteistyökumppanimme Vakiotanssin SM-kisoissa 2017

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Share

   Seuraa Vakitaa Facebookissa!

Vakitan tanssisalilla vapaaharjoitteluvuoroja joka päivä!

 

Katso salivuorot >
Hinnat ja ohjeet treenaajille >

 

10-tanssipräkä salilla joka tiistai
kello 19.30 - 21.00
Tervetuloa treenaamaan!

 

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna

Tallenna